Szukaj

7 pomysłów na dekoracje ścienne DIY

Remontując mieszkanie, często chcemy odświeżyć wnętrze, aby wprowadzić nieco kolorytu. Chcielibyśmy, aby nasze wnętrze nabrało świeżości. Niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym, jak nadać wyjątkowy charakter naszemu mieszkaniu, którego do tej pory brakowało. Rustykalny styl czy nowoczesny wygląd? A może bajkowe piękno w pokoju dla dzieci? Jeśli chcesz dowiedzieć się jak tworzyć piękne wnętrza, przeczytaj artykuł do końca.

Rustykalne wnętrza – dekoracje ścienne

1. Wieszak na ubrania – piękno zakorzenione jest w prostocie. Deska, o fantazyjnym kształcie, znaleziona na spacerze, może nam posłużyć jako niesamowity wieszak na ubrania. Wystarczy, że dobrze ją zabezpieczymy i zakonserwujemy lakierem. Na pewno zaskoczy każdego gościa w naszym domu, a mieszkaniu doda charakteru.

2. Drewniana skrzynka – kolejnym rustykalnym elementem w naszym mieszkaniu może być drewniana skrzynka na kwiaty lub klucze. Ubogaci ona kuchnie lub pokój gościnny. Skrzynkę można zbić z mniejszych deseczek lub kupić gotowe skrzynki i zadbać o samodzielne wykończenie.

3. Wieszak na klucze – dzięki ozdobnej desce i eleganckim haczykom, możemy zrobić prosty wieszak na klucze. Wieszak taki możemy wcześniej wyszlifować, aby uzyskał swój niepowtarzalny charakter, pomalować bejcą, lub np. zatopić w żywicy fragment ozdobnego kamienia. Umieszczony przy wejściu wieszak na pewno każdemu rzuci się w oczy.

Dekoracje ścienne w nowoczesnych wnętrzach

4. Ramka na zdjęcia – podświetlana ramka na zdjęcia pasuje zarówno do wnętrza rustykalnego jak i nowoczesnego. To uniwersalne rozwiązanie. Zdjęcia dobrze wyglądają w każdym wnętrzu. Jeśli chcemy zrobić ramkę sami, musimy pamiętać, aby wybrać bardzo solidne i ładne drzewo. Musi ono również być suche. Świeże drzewo, kiedy wyschnie, sprawi, że deski się rozpadną.

5. Koło od roweru – Jeśli jesteśmy fanami dwóch kółek, możemy przymocować obręcz od koła do naszej ściany. Koła szosówki nie są zbyt ciężkie. Możemy pomalować je na kolor pasujący do koloru naszych ścian. Znajomi z pewnością poznają nasze hobby. Obręcz taką należy jednak zakonserwować.

6. Duże zdjęcia – Duże nowoczesne zdjęcia chyba najlepiej pasują do nowoczesnych wnętrz. Zdjęcia takie najczęściej mają wymiary 100 do 200 cm. Wyglądają wówczas majestatycznie i dobrze z każdej strony. Należy jednak pamiętać, że wymiar zdjęcia należy dobrać do wielkości mieszkania. Zdjęcia zbyt małe w dużym mieszkaniu nie będą widoczne, zdjęcia zbyt duże, przytłoczą swoją wielkością całe wnętrze.

Dekoracje dla dziecka

7. Gwiaździste niebo – dla dzieci, szczególnie tych mniejszych, pokój pełen gwiazd może być ciekawym rozwiązaniem. Może obudzić ciekawość świata w dziecku. Malowanie gwiazd na suficie nie należy do skomplikowanych, a uśmiech dziecka jest bezcenny. Wspólne wieczorne oglądanie gwiazd, przed zaśnięciem, może dać mnóstwo satysfakcji. Może również rozpalić w dziecku nową pasję.

Rozwiązań, które możemy wybrać, aby udekorować swoje ściany po udanym remoncie, są setki. Najważniejsze jest to, aby wykonać pierwszy krok i zacząć remontować mieszkanie lub dom. Remonty jednak to niekończąca się przygoda – w jednym miejscu coś cieknie, a w innym miejscu zaczyna sypać się tynk. Czasem zadajemy sobie pytanie, czy warto zaczynać. Występujący w trakcie remontów efekt domina, najprawdopodobniej jest przyczyną tego, dlaczego tak często odwlekamy je w nieskończoność. Kiedy jednak już podjęliśmy ten wysiłek i jesteśmy na końcu naszej drogi, dobrze jest wybrać najlepsze dekoracje. Będziemy mieć wówczas przekonanie, że czujemy się w naszych wnętrzach jak najlepiej. Warto wybrać to co najlepsze, abyśmy poczuli, że efekt pracy się opłacał i że coś się zmieniło.