Szukaj

Czy kolczyki to dobry pomysł na prezent?

Spośród wszystkich rodzajów damskiej biżuterii, kolczyki srebrne są jednymi z najchętniej kupowanych. Uniwersalne, dostępne w dużym wyborze wzorów i korzystnych cenach, stanowią bezpieczną propozycję prezentu na każdą okazję. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad prezentem niespodzianką dla córki, żony, siostry, dziewczyny lub narzeczonej, warto wziąć pod uwagę właśnie kolczyki. Zdajemy sobie sprawę, że wybór może nie być prosty, dlatego też przygotowaliśmy krótki przewodnik po świecie kolczyków.

Kolczyki srebrne — lubiane, cenione i solidne

Srebro to metal szlachetny, z którego produkuje się najróżniejszą biżuterię. Srebrne kolczyki z kamieniami szlachetnymi to jedne z najczęściej kupowanych. Można je podzielić na wiszące kolczyki oraz kuleczki i sztyfty, mocowane bezpośrednio w płatku ucha. Wiszące damskie kolczyki mają elegancki i bardzo kobiecy kształt, ale nie każda kobieta może być nauczona w nich chodzić. Dla wielu pań lepszym wyborem do codziennego noszenia są delikatne kolczyki sztyfty, które nie mają ruchomych elementów i pewnie są zamocowane w uchu. Ciekawą propozycją są również kolczyki koła, dostępne w różnych średnicach. Te największe najczęściej mają kolor złoty, z kolei małe okrągłe kolczyki złote zakłada się do jednego ucha w ilości kilku sztuk.

Modne, delikatne kolczyki dla nastolatek (i nie tylko)

Kupując modne kolczyki dla nastolatki, warto postawić na geometryczne kształty. Dużą popularnością cieszą się także kolczyki przedstawiające figury zwierząt oraz znaków zodiaku. Jeżeli standardowe srebrne lub złote kolczyki wydają ci się zbyt nudne, warto pomyśleć, czy nie lepiej kupić różowe złoto. Jest ono szczególnie modne wśród nastolatek, zwłaszcza jeśli w kolczyku osadzony został kamień cyrkonia. Popularne kolczyki dla nastolatek mogą również być wykonane ze stali chirurgicznej, która jest antyalergiczna i bardzo wytrzymała. Modne wzory to te, które zapewniają wygodę noszenia i nie są nadmiernie ciężkie. Okazują się one bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, nie powodując uczucia zmęczenia i znużenia.

Kolczyki z kamieniami szlachetnymi

Jakie są idealne kolczyki do casualowych stylizacji? Przede wszystkim powinny mieć subtelną elegancję, tak by łatwo je dopasować do innych eleganckich stylizacji. Jeżeli mimo wszystko nie wiesz, jaki rodzaj biżuterii kupić na prezent, pozostań przy sprawdzonych wzorach: kolczykach kółkach, kuleczkach i geometrycznych wzorach. Kolczyki takie mogą być mocowane na sztyfty, bigiel lub wkrętki. Rodzaj zapięcia najczęściej dopasowany jest do kształtu i wielkości kolczyka.