Szukaj

Jak wybrać kosmetyki do wrażliwej skóry? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Wrażliwa skóra ma zupełnie inne wymagania niż cera normalna lub tłusta. Skłonność do podrażnień, zaczerwienienia i reakcji alergicznych sprawia, że w przypadku cery wrażliwej konieczna jest szczególna ostrożność podczas wybierania kosmetyków. Nieodpowiednie kremy, balsamy, bądź kosmetyki kolorowe przyczyniają się do nasilenia objawów dermatologicznych i pogorszenia ogólnej kondycji skóry. Dowiedz się więcej na temat kosmetyków odpowiednich do pielęgnacji skóry wrażliwej.

1. Jakie cechy mają kosmetyki dla wrażliwej skóry?

2. Kosmetyki Pierre Rene dla wrażliwej skóry

3. Łagodna pielęgnacja bez podrażnień

Wybór kosmetyków do pielęgnacji wrażliwej skóry często sprawia wiele trudności. Osoby mające taki typ skóry cierpią na liczne alergie i często czują pieczenie po użyciu nowego kremu lub balsamu. Jeśli i Ty zmagasz się z tym problemem, sprawdź, jak poradzić sobie z dobraniem kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych dla potrzeb skóry wrażliwej ze skłonnością do podrażnień.

Jakie cechy mają kosmetyki dla wrażliwej skóry?

Kosmetyki do skóry wrażliwej to przede wszystkim produkty oznaczone jako hipoalergiczne i delikatne. W ich składzie unika się stosowania związków chemicznych o agresywnym działaniu na skórę. Ponadto w ofercie marki takiej jak Pierre Rene kosmetyki do skóry wrażliwej nie zawierają sztucznych aromatów, barwników oraz silikonów, które obciążają skórę i dają złudne wrażenie natłuszczenia i nawilżenia. Wykonując makijaż, również powinno się wybierać kosmetyki, które pozwalają wykonać lekki i nieobciążający make up. W przeciwnym razie pudry, podkłady i pozostałe produkty do makijażu mogą doprowadzić do silnego podrażnienia i zaczerwienienia twarzy.

Kosmetyki Pierre Rene dla wrażliwej skóry

Linia produktów do pielęgnacji i makijażu skóry wrażliwej Pierre Rene obejmuje szereg kosmetyków, które nie zawierają składników o działaniu alergizującym. Dzięki temu marka kompleksowo dostarcza wszystkie produkty, które przydają się do codziennej pielęgnacji. Panie i panowie mogą wybierać dla siebie kosmetyki, w których znajdują się składniki o działaniu łagodzącym podrażniania. Należą do nich m.in. wyciąg z aloesu, który sprzyja odbudowie komórek naskórka oraz kojeniu zaczerwienienia. Ponadto aloes pomaga zachować prawidłowy poziom nawilżenia skóry oraz odbudować naturalny płaszcz lipidowy. Podobne właściwości ma niacynamid. Masło shea z kolei jest bogate w witaminy i sprzyja utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia głębokich partii skóry.

Kosmetyki Pierre Rene powstały z myślą o skórze wrażliwej i alergicznej, dlatego w ich składzie nie ma substancji zapachowych, barwników, SLES, SLS, parabenów i silikonów. Są to substancje, które często uczulają, dlatego w produktach hipoalergicznych się ich unika. Zamiast nich w składzie kosmetyków do skóry wrażliwej znajdują się związki organiczne i roślinne o delikatnym wpływie na skórę.

Łagodna pielęgnacja bez podrażnień

Hipoalergiczne kosmetyki często należą do grupy kosmetyków naturalnych i wegańskich. Związki roślinne rzadziej uczulają niż składniki pochodzenia syntetycznego. Dzięki temu po hipoalergiczne wegańskie produkty do pielęgnacji często mogą bezpieczenie sięgać osoby, które do tej pory miały problem ze znalezieniem innych dobrze dobranych kosmetyków. Co ważne, kosmetyki pielęgnacyjne na bazie roślin nie tylko nie podrażniają, ale i wspierają proces odbudowy naskórka. Składniki takie jak aloes, wosk pszczeli, masło shea czy też olejek arganowy naturalnie przywracają skórze równowagę. Podobne właściwości na też woda termalna.