Szukaj

Jakie są etapy produkcji skórzanych toreb? Torebka shopper, kopertówka i inne

Zobaczmy, jakie są fazy produkcji skórzanych toreb i jak są one wykonywane przez wykwalifikowanych rzemieślników.

Produkcja toreb skórzanych – etap początkowy

Zanim szczegółowo omówimy produkcję toreb skórzanych, musimy zacząć od początku. Jaki jest punkt wyjścia każdego projektu? Pomysł. To jest właśnie pierwszy krok do produkcji – nie tylko skórzanej torby, ale każdego projektu.

Mając dobrze rozwiniętą ideę, ważne jest, aby znaleźć producenta, który pomoże Ci udoskonalić projekt i wybrać najbardziej odpowiednie materiały do Twoich potrzeb.

Profesjonalista pomoże dobrać najlepsze akcesoria i przekuć pomysł w prawdziwy, gotowy produkt.

Na przykładzie Verostilo: skóry pozyskiwane są od krów, które i tak trafią później na talerz – nic się w tym przypadku nie zmarnuje, a do tego krowy są dobrze traktowane, by mięso było najlepszej jakości. Skóry są później oddawane w ręce małych rodzinnych garbarni i szewców. To właśnie dlatego ich torebki są tak wyjątkowe.

Projekt i rysunek modelu

Jedną z pierwszych rzeczy, o których należy pomyśleć przed wykonaniem skórzanych toreb, jest projektowanie produktów i projektowanie poszczególnych modeli. Każda kolekcja ma określone potrzeby, inne idee, inne przesłania. W Verostilo znajdziesz wiele kategorii i różne modele torebek skórzanych, takie jak: torebka shopper, listonoszki, worki, kuferki, wizytowe, kopertówki, torebko-plecaki, koszyki skórzane (tak, to też są torebki) i nerki.

Aby wykonać każdą pojedynczą rzecz w najlepszy możliwy sposób, rzemieślnik musi znać wszystkie szczegóły projektu.

Verostilo wybiera rodzinne zakłady, które najlepiej odzwierciedlają potrzeby i kunszt projektów.

Produkcja toreb skórzanych – cięcie skóry

Po utworzeniu i zdefiniowaniu prototypu w laboratoriach skóra jest cięta. Mówimy o jednym z najtrudniejszych etapów obróbki toreb skórzanych. Aby uzyskać doskonały wynik, ważne jest, aby mieć mocną i bardzo wprawną rękę.

Cięcie różnych części skór odbywa się zwykle ręcznie i przy użyciu nożyc, ale często w przypadku dużych produkcji odbywa się to automatycznie.

Etap modelowania skórzanych torebek

Istnieją dwie ważne fazy obróbki skórzanej torby: przycinanie i skórowanie.

Każdy model torebki od Verostilo składa się z różnych części, które należy przygotować, aby następnie złożyć je i stworzyć rzeczywistą torbę („ożywić” rysunek z projektu).

Kawałki skóry, które zostały pocięte, są najpierw przerzedzane, aby miały odpowiednią grubość i obrabiane.

Nie wszystkie skóry mają taką samą grubość, dlatego etap usuwania zadziorów musi być wykonywany bardzo ostrożnie.

I tu właśnie przychodzi czas na wygładzenie wszystkich brzegów torby, a właściwie proces zwany skimmingiem, zanim wszystkie elementy zostaną sklejone lub zszyte.

Produkt zaczyna nabierać kształtu – klejenie i wykańczanie

Teraz zaczynamy widzieć, jak nasz produkt nabiera kształtu. Jest to faza, w której krawędzie różnych części torby są sklejane i łączone ze sobą. Następnie przycinane są marginesy, które są idealnie wyrównane. W ten sposób produkt zaczyna być realny, a nie prostym pomysłem, coraz bardziej zbliżając się do produktu gotowego.

Ręce rzemieślników, na których polega Verostilo, kontrolują najmniejsze niedoskonałości, aby stworzyć produkt zdefiniowany we wszystkich najmniejszych szczegółach!

Gdy faza klejenia dobiegnie końca, przechodzimy do momentu szycia i naklejania dodatków, które wykonane rękami doświadczonego rzemieślnika robią różnicę. Jednak nawet jeden niedoskonały ruch może zagrozić całej pracy i zniszczyć torebkę.

Zobacz, jak wiele godzin pracy jest potrzebnych, aby z początkowego projektu, pomysłu móc stworzyć produkt końcowy.

Skórzane torebki od Verostilo, wykonane przez doświadczonych włoskich rzemieślników, są wyjątkowe i wyrafinowane – znajdziesz w nich wiele kreatywności i innowacyjności. Jeśli to nie przekona Cię do zakupu włoskiej torebki od Verostilo, to przeczytaj poniższe powody.

Powody, aby zainwestować w wysokiej jakości skórzaną torbę wyprodukowaną we Włoszech

Jeśli chodzi o skórzane torby „Made in Italy”, jakość jest zawsze na pierwszym miejscu. Te torby są wykonane z najwyższą starannością i są tworzone ze szlachetnych materiałów, aby zagwarantować produkt najwyższej jakości.

Dlatego, jeśli i Ty szukasz dodatku, który będzie Ci towarzyszył podczas wszystkich ważnych okazji w Twoim życiu, oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w wysokiej jakości włoską skórzaną torebkę!

Skórzana torba „Made in Italy” – powody, dla których warto ją mieć

Wysokiej jakości skórzana torba to inwestycja na wiele lat. Możesz wybrać model i kolor, który najlepiej pasuje do Twojego stylu, wiedząc, że nie tylko doda Ci klasy na każdą okazję, ale również będzie Ci służył przez długi czas.

Wszechstronność skórzanych torebek – torebka shopper, elegancki i casual

Skórzana torba może być używana na wiele różnych sposobów. Możesz na przykład zdecydować się na model torebki shopper i nosić ją zarówno jako torbę do pracy, jak i jako torbę dzienną lub wieczorową. Skóra jest materiałem bardzo uniwersalnym, dzięki czemu można z niej tworzyć torby o dowolnym stylu i kształcie.

Czy włoskie skórzane torebki są drogie?

Cena włoskiej skórzanej torby może wydawać się wysoka, ale należy wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja, która zostanie z Tobą na wiele lat. Pamiętaj, że wysokiej jakości torby skórzane, są wykonane z najlepszych materiałów i z maksymalnym kunsztem, więc ich cena odzwierciedla jakość produktu.

To powiedziawszy, sprawdź internetowy sklep Verostilo z włoskimi, skórzanymi torebkami!