Szukaj

Muszelki do biżuterii – co warto o nich wiedzieć?

Biżuteria z muszelkami cieszy się obecnie dużą popularnością. Ozdoby z muszli kojarzą się z letnią beztroską i wakacjami nad morzem, dlatego jest to idealny element letniej stylizacji. Jak wykorzystać muszelki w biżuterii?

Muszle to popularna pamiątka znad morza, która o każdej porze roku przywołuje miłe, wakacyjne wspomnienia. Nic więc dziwnego, że ten naturalny produkt zyskał popularność jako element nowoczesnej biżuterii. W świecie pełnym sztucznych produktów coraz częściej doceniamy bogactwo natury i muszelki do biżuterii idealnie wpisują się w ten trend. Jakie produkty mamy do wyboru?

Biżuteria z muszelkami – co warto wiedzieć?

Koraliki pochodzenia naturalnego są oryginalne i niepowtarzalne, dzięki czemu mają przewagę nad produktami powstającymi ze sztucznych surowców. Wśród nich wyróżniają się muszelki, czyli skorupy, tworzone przez mięczaki z grupy muszlowców. W jubilerstwie najczęściej wykorzystuje się porcelanki, czyli ślimaki morskie, które można znaleźć we wszystkich słodkich i słonych morzach świata. Porcelanki były popularne już w starożytności. Poświęcano je bogini miłości – Afrodycie, używano też jako amuletów zwalczających bezpłodność i chroniących przed złymi urokami.

Chcąc kupić biżuterię z muszelkami, możemy wybierać spośród bransoletek, naszyjników, pierścionków i kolczyków w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Oprócz bransoletek na rękę dużą popularnością cieszą się również bransoletki na nogę, które świetnie komponują się z opalonymi stopami. Można kupić gotową biżuterię z muszelkami lub zrobić ją samodzielnie, wyposażając się wcześniej we wszystkie niezbędne elementy. Muszelki do biżuterii znajdziemy na stronie: https://manzuko.com/60-muszelki-do-bizuterii.

Muszelki do biżuterii – jak je wykorzystać?

Muszelki do biżuterii mają wiele zastosowań. Bardzo prosto można z nich stworzyć naszyjnik. Muszla nawleczona na łańcuszek lub sznurek, użyta pojedynczo lub w połączeniu z innymi koralikami, czy kamieniami, pięknie się prezentuje, tworząc oryginalny element stylizacji. Muszelki często są też używane do tworzenia bransoletek. Można je przymocować do łańcuszka lub elastycznego sznurka, aby stworzyć stylową biżuterię. Dzięki muszelkom można też stworzyć delikatne kolczyki, które idealnie komponują się z letnią plażową sukienką. Ciekawym rozwiązaniem jest też przymocowanie muszelek do spinki do włosów. Można w ten sposób wprowadzić morski akcent do fryzury.

Jak nosić biżuterię z muszelek?

Biżuteria z muszelkami pięknie się prezentuje, jednak wiele osób zastanawia się, jak ją nosić. Dużym ułatwieniem jest wybranie minimalistycznej biżuterii, ponieważ pasuje ona do wielu stylizacji. Świetnie wygląda z letnią sukienką, koszulą, czy swetrem. Naszyjnik lub kolczyki z muszelkami to świetny sposób na przywołanie wakacyjnych wspomnień, nawet wtedy, gdy za oknem jesień. Warto też zwrócić uwagę na duże kolczyki z muszelkami, które świetnie pasują do codziennych stylizacji. Oczywiście, o tego typu biżuterii nie można też zapomnieć na plaży i podczas każdego wakacyjnego wypoczynku. Wystarczy prosty naszyjnik z jedną muszelką, aby dodać do stroju morski akcent. 

Ciekawym rozwiązaniem jest też warstwowanie naszyjników. Można zestawić naszyjnik z muszelkami z innymi naszyjnikami o różnych długościach, aby uzyskać oryginalny efekt. Jako że muszelki występują w różnych kolorach, można wybrać biżuterię pasującą kolorem do ubioru lub postawić na kontrast. Białe muszelki na tle czarnej odzieży to świetny pomysł. Jako że biżuteria pozwala podkreślić własny styl, można eksperymentować i tworzyć połączenia dopasowane do swojego gustu.