Szukaj

Okulary męskie: Jak wybrać modne oprawki?

Wada wzroku niestety nie jest przyjemna. Jednakże osoby, które muszą nosić okulary korygujące wzrok lub popularne okulary zerówki, z pewnością chciałyby możliwie jak najlepiej prezentować się w okularach z dobranymi pasującymi kolorystycznie oprawkami. W artykule sprawdzimy, jak wybrać oprawki dla Pana.

Oprawki a kształt twarzy

Może to brzmieć zaskakująco, ale oprawki muszą być wybrane pod kątem kształtu twarzy. Zatem zaczniemy od podpowiedzi, do jakiego kształtu twarzy będzie pasować konkretny kształt oprawek. Zatem twarz okrągła, która charakteryzuje się węższą szczęką, pasować podłużne i prostokątne oprawy. Twarz w nich wyda się nieco chudsza, mniej okrągła, a rysy twarzy nieco się wyostrzą. Mężczyźni o twarzy kwadratowej mają wydatne rysy twarzy i mocno zarysowaną szczękę, zatem ci panowie powinni wybrać lekko zaokrąglone oprawki okularów. Złagodzą one nieco rysy twarzy. Górna linia oprawek musi układać się najlepiej na linii brwi, zaś zaokrąglenie powinno być u dołu. Z twarzą prostokątną jest nieco trudniej, bowiem tutaj mogą pasować oprawki okrągłe lub prostokątne, w zależności od uznania i estetycznego aspektu. Natomiast najlepiej mają Panowie z twarzą owalną, bo do takiej pasuje każdy kształt oprawek.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wybieraniu oprawek do okularów?

Jedną z najważniejszych porad jest to, żeby górna krawędź oprawki nie sięgała ponad linie brwi, ponieważ wygląda to nieestetycznie i nie jest korzystne dla zdrowia. Z kolei ta dolna nie powinna dotykać już policzków. Oprócz tego warto znać kolejną ważną zasadę dla panów, tym razem o dłuższej twarzy. Tacy bowiem powinni nosić oprawki wysokie, optycznie skracające twarz. Został jeszcze aspekt koloru oprawek. To już jednak zależy od preferencji. Najlepsze są oprawki z acetanu, materiału hipoalergicznego w stonowanych kolorach, najlepiej klasycznych. Bowiem takie pasują do każdej okazji. Jednak panowie lubiący kreatywne alternatywy, mogą zdecydować się na inne, intensywniejsze kolory. Ostatnim aspektem, od którego zależny jest kolor oprawek pasujących do danego mężczyzny jest… kolor włosów. Zdecydowanie jest to dość zaskakujące, jednak w istocie ten czynnik naprawdę jest ważny, ma znaczenie. Zatem blondyni i mężczyźni o brązowych włosach powinni wybierać oprawki w ciepłych kolorach, np. pomarańczowe, kremowe lub beżowe. Bruneci natomiast niech celują w chłodne odcienie, np. fiolety oraz granaty lub ciemnozielone. Oprawki do okularów męskie mogą uwydatnić niektóre cechy wyglądu twarzy lub je ukryć, zatem warto pod tym kątem wybierać je.

W celu pomocy w wybraniu oprawek warto udać się do salonu optycznego. Tam specjalista doradzi nam i wybierze z nami idealne okulary. Zatem zawsze warto poprosić o pomoc fachowego optyka.